П'ятниця, 21 жовтня 2016 05:08

Сумська обласна організація «Сумський прес-клуб»

Основними напрямками діяльності громадської організації є розбудова громадянського суспільства, а для цього – сприяння професійній діяльності журналістів шляхом організації медіа-заходів і навчань; сприяння підвищенню професійності у роботі зі ЗМІ працівників прес-служб; співпраця з НДО з метою вивчення та впровадження досвіду їх роботи, їх навчання, а відтак – підвищення їх ролі в суспільстві; співпраця з органами влади з метою сприяння професійній діяльності журналістів; видавнича діяльність та інше.

Прес-клуб починав свою діяльність у рамках всеукраїнської мережі прес-клубів МБО «Український освітній центр реформ». Як самостійна ГО зареєстрований 18 серпня 2003 року.

Щомісяця впродовж своєї роботи прес-клуб проводить від 4 до 12 заходів. Близько 70% медіа-заходів має соціальну спрямованість, близько 80% відбувається за участі представників НДО. За результатами проведення засідань прес-клубу здійснено сотні публікацій у пресі, радіо та телеефірів.

Окрім медіа-заходів прес-клуб є організатором семінарів, «круглих столів» тренінгів для журналістів, членів НДО, прес-служб державних структур, активних громадян.

При прес-клубі діє «проофі-студія», де розглядаються питання фаховості, дотримання професійної етики та журналістських стандартів тощо. Сформована Рада з питань професійної етики обласного прес-клубу.

Щоразу в період виборів, починаючи з 2004 року, при прес-клубі діє Незалежний виборчий прес-центр «Сумський вибір», де виступають політики, представники влади та НДО, експерти. Зокрема прес-центром реалізувалися такі проекти як «Іспит для майбутнього міського голови», «Вибори: експертна оцінка», «Місцеві вибори: контрв’ю політичних опонентів», «Без ретуші» тощо.

Учасник проектів «Моніторинг публікацій у регіональних друкованих ЗМІ для оцінки дотримання стандартів журналістики» Інституту демократії імені Пилипа Орлика та «Моніторинг регіональних теленовин для оцінки дотримання стандартів журналістики», що здійснюється ГО «Детектор медіа».

При ГО працює Студія молодого журналіста для школярів, зорієнтованих на журналістський фах. Прес-клуб є одним із ініціаторів та організаторів щорічного обласного турніру юних журналістів, що проводиться з 2003 року, та всеукраїнського турніру юних журналістів, що проводиться з 2004 року. Для проведення двох таких турнірів прес-клуб на конкурсних засадах виборював гранти обласної влади.

Уже кілька років прес-клуб є філією кафедри журналістики і філології Сумського державного університету, відтак щороку на базі ГО проходять практику студенти кафедри журналістики і філології.

Контакти:
м. Суми, Покровська площа, 13;
0542 65 07 99, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

З Вами готові спілкуватися:
Олексiй Захарченко, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Алла Федорина, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Світлана Шовкопляс, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.