Вівторок, 01 червня 2021 16:07

Тевʹє говорив із Богом у Сумах

Премʹєра вистави «Тевʹє» за пʹєсою Григорія Горіна «Поминальна молитва» відбулася на сцені Сумського театру для дітей та юнацтва. Створена силами Сумського єврейського фонду Хасед Хаїм і Голландського та єврейського гуманітарного фонду  за підтримки ГО «Джойнт» у Північно-Східному регіоні Україні та відділу культури Сумської міської ради, вистава стала справді цікавою  неординарною подією культурного життя Сум.

Це вже друга театральна робота, створена колективом. Попередня – розповідь про трагедію гетто – запам’яталася глядачам, адже спроба поєднання роботи самодіяльних і професійних акторів під керівництвом режисера-постановника заслуженого артиста України Вадима Шерстюка виявилася цільною, емоційною, на загал – професійною. Цілком віддався колектив  і відомому «Тевʹє-молочнику». Гумор і сум, музика і чудові діалоги, жарти і драма – вся ця суміш створила дивну атмосферу життя та трагедії нації.

На головну роль Вадим Шерстюк запросив заслуженого артиста України Семена Немировського, зворушливого, емоційно-переконливого й у сімейних сценах і у своїх діалогах із Богом. «Я навіть не мріяв, що колись пощастить зіграти цю роль», – зізнався Семен. Але пощастило – і актору, і глядачам, які побачили Немировського у багатогранній роботі.

тевьє сеня

Тевʹє - Семен Немировський

Особливо захоплювали сцени, проведені Тевʹє та Лейзером-Волфом, якого чудово виконав народний артист України Володимир Хорунжий. Давній дует двох акторів, які зіграли разом не в одній виставі, виявився блискучим.

тевьє хорунжий

Лейзер-Волф - Володимир Хорунжий

Чималий шматок успіху вистави належить народній вокальній студії «Авів» Благодійної організації «СЄФ Хасед Хаїм», керує якою Єлизавета Шерстюк, і зразковому хореографічному колективу «Амелія» Сумської класичної гімназії.

З приємним здивуванням глядачі відзначили і роботу журналіста, який задля участі у виставі змінив професію  на акторську, – Дмитра Відовича в ролі Урядника.

тевьє відовіч

Урядник - Дмитро Відович

Успіх є! Звичайно, виставу варто відшліфувати і, скоротивши, зробити більш експресивною, але це, як кажуть, – деталі. Головне: дійство відбулося і варте уваги глядача.

Фото - зі сторінки у Facebook Дмитра Хорунжого.