П'ятниця, 05 листопада 2021 17:41

У Сумах проаналізують діяльність комунальних підприємств

Таку мету ставлять перед собою активісти громадської організації «Ліга змін», які представили 5 листопада 2021 року у Сумському прес-клубі свій проєкт «Комунальні марнування».

В рамках даного проєкту «Ліга змін» планує викрити можливі корупційні схеми у системі комунальних підприємств міста Суми й сприяти пошуку та покаранню корупціонерів правоохоронними органами через висвітлення порушень та співпрацю з правоохоронцями.

У місті Суми працює 17 комунальних підприємств. При цьому деякі з них отримують безвідсоткові кредити із міського бюджету (так, у 2021 році КП «Інфорсервіс» отримало безвідсоткову позику з бюджету на суму 300 тис. грн). Чому вони не ліквідовані, як неприбуткові? Чи можна без них існувати місто? Хто очолює ці підприємства? Скільки бюджетних коштів могла б зекономити платникам податків реорганізація чи ліквідація недієвих КП? Саме такі питання ставлять перед собою автори проєкту.

«На одній з останніх сесій Сумської міської ради було прийнято рішення про проведення аудиту комунальних підприємств, однак тепер має бути прийняте рішення про виділення на це коштів. Утім уже зараз деякі керівники КП висловлюються проти такого виділення коштів. Дослідити ці питання і має на меті наш проєкт», – говорить керівниця проєкту Ганна Горпинич.

«Наша організація була створена вихідцями з програми особистісного та професійного розвитку «Державотворець» на регіональному рівні, яка реалізовувалася в Сумах у 2019 році, – розповідає керівниця ГО «Ліга змін» Ірина Кузіна. – У період з червня 2020 року по серпень 2021 року ГО «Ліга змін» реалізувала 6 проектів соціального спрямування. Партнерами цих проектів виступали Національне антикорупційне бюро України, Управління Патрульної поліції в Сумській області, Управління молоді та спорту Сумської ОДА».

Проєкт став одним із переможців конкурсу «Підтримка антикорупційних розслідувань на регіональному та місцевому рівнях», організованому за підтримки Програми МАТRА Посольства Королівства Нідерландів.

Проєкт «Підтримка антикорупційних ОГС для зміцнення верховенства права» впроваджується громадською організацією «Чернігівський Центр Прав Людини» за підтримки Програми МАТRА Посольства Королівства Нідерландів.