Вівторок, 09 листопада 2021 14:44

Громадські активісти перевірять закупівлі Сумської міськради на ознаки корупції

Голова громадської організації «Громадський моніторинг України» Владислав Максименко представив 9 листопада в Сумському прес-клубі проєкт, в рамках якого здійснюватиметься моніторинг публічних закупівель Сумської міської ради.

Проєктом передбачена перевірка закупівель Сумської міської ради за 2021 рік на ознаки корупції та раціональності використання коштів громади та проведення статистичного аналізу найбільших фінансових витрат міськради.

Про виявлені в ході роботи факти корупції громадські активісти планують повідомляти до правоохоронних органів та Державної аудиторської служби України.

Метою написання проєкту стало бажання підвищити публічність та підзвітність Сумської міської ради в питанні використання коштів громади, а також залучення широко кола громадян до контролю за якістю виконання своїх функцій місцевою владою.

ГО «Громадський моніторинг України» – організація, що утворилася зі складу команди проєкту «Громадський моніторинг Сумської області», який реалізувався у 2019-20 роках. Кожен з членів команди є лідером думок у своїй спільноті і має за плечима не один реалізований проєкт: це і аналіз прозорості у проведенні публічних закупівель, і проведення зустрічей з керівництвом територіальних громад Сумщини щодо підвищення рівня відкритості та прозорості у процесі проведення публічних закупівель.

Проєкт є одним з чотирьох в Сумській області проєктів-переможців конкурсу «Підтримка антикорупційних розслідувань на регіональному та місцевому рівнях», організованому Чернігівським Центром Прав Людини.

Проєкт «Підтримка антикорупційних ОГС для зміцнення верховенства права» впроваджується громадською організацією «Чернігівський Центр Прав Людини» за підтримки Програми МАТRА Посольства Королівства Нідерландів.