Вівторок, 09 листопада 2021 16:48

Депутати під контролем: у Сумах аналізуватимуть спосіб життя посадових осіб міськради

«Аналіз способу життя посадових осіб Сумської міської ради, як інструмент протидії корупційним проявам» – таку назву має проєкт, представлений 9 листопада 2021 року у Сумському прес-клубі.

У рамках даного проєкту громадська організація «Свіч Он» планує провести аналіз способу життя сумських посадовців. Робитиметься це шляхом пошуку та аналізу інформації з джерел відкритих даних, інформації зі ЗМІ, соціальних мереж, платних та безоплатних баз даних, а також використання інших доступних законних методів.

Метою проєкту є викрити недоброчесних посадовців, що приховують особисті та своїх рідних реальні статки та активи, а також передача інформації відповідним органам, здебільшого до НАЗК, для проведення повної перевірки декларації та моніторингу способу життя.

Громадська організація «Свіч Он» існує з 2016 року і раніше реалізовувала проєкти, направлені на активізацію молоді та підтримку волонтерської діяльності. Представники організації входять до складу громадської ради при Лебединській міській раді, а також до складу Молодіжної ради при Сумській обласній державній адміністрації.

«Разом з тим, наша група молодих людей розуміє, що без свідомих та відповідальних посадових осіб, які працюють на благо країни, неможливий гармонійний розвиток молодих людей, – розповіла голова організації Анна Перепелиця. – Тому наша організація має бажання долучитися до моніторингу посадовців та виявити серед них недоброчесних з подальшим поданням узагальнених матеріалів до НАЗК».

Проєкт став одним із переможців конкурсу «Підтримка антикорупційних розслідувань на регіональному та місцевому рівнях», організованому за підтримки Програми МАТRА Посольства Королівства Нідерландів.

Проєкт «Підтримка антикорупційних ОГС для зміцнення верховенства права» впроваджується громадською організацією «Чернігівський Центр Прав Людини» за підтримки Програми МАТRА Посольства Королівства Нідерландів.