Четвер, 29 грудня 2016 05:35

Усе таємне стає явним

У  конгрес-центрі СумДУ відбулася презентація сайту Wiki Liky.

Попередній аналіз закупівель ліків закладами охорони здоров’я дав чітке розуміння, що незважаючи на впровадження електронної системи публічних закупівель ProZorro, деякі замовники намагаються її обійти, закуповуючи ліки та товари медичного призначення за завищеними цінами. Непоодинокі випадки, коли дві лікарні в один період часу в одному місті закуповують абсолютно ідентичний лікарський препарат із різницею в ціні майже у два рази.

«Значна різниця в цінах на препарати – не єдина проблема про яку ми хотіли б розповісти нашим користувачам. Для запуску сайту ми проводили збір інформації з відкритих реєстрів та джерел. У переліках препаратів, які закуповують заклади охорони здоров’я Сумської області ми знайшли близько 10 назв, яких немає в державному реєстрі лікарських засобів України. Можливо, це сталось через величезну кількість помилок у назвах препаратів з тендерної документації. Говорити про причини того чому лікарі «випадково» припускаються елементарних орфографічних помилок у назвах ліків при складенні тендерної пропозиції чи договору навряд чи варто. Саме тому ми наголошуємо: завдання Wiki Liky –  максимально обмежити та унеможливити подібні корупційні дії» – розповів один із авторів ідеї, Олексій Загребельний, керівник громадської організації Клуб «Шанс».

Під час презентації розробники сайту продемонстрували зручність пошукової системи  і запевнили, що кожен користувач зможе знайти потрібну йому  інформацію за допомогою трьох кліків.

Особливість новоствореного сайту полягає й у тому, що Wiki Liky одночасно є джерелом інформації, зручним інструментом для здійснення аналітики, індикатором соціальної підзвітності влади, платформою для тісної співпраці влади та активних громадян. На переконання експертів, сьогодні не існує аналогів такого веб-ресурсу, що поєднує в собі стільки функціональних можливостей та працює за таким принципом.

 «Коли я згадую своє перше інтерв’ю у ролі працівника обласної державної адміністрації та питання, яке мені поставив один журналіст «Чого ви прагнете, яка мета вашої роботи?» тоді я відповів: «Я хочу увімкнути світло в усіх темних кімнатах державного сектору» і зараз я впевнений, що проект  Wiki Liky це той інструмент, який допоможе втілити мій задум. Дуже важливо отримати результат, а те яким він буде значною мірою залежить від активності громадян та нашої спільної роботи. Сайт дуже зручний, серед головних переваг ресурсу: простота і доступність для звичайних людей, користувачів, які не мають досвіду роботи з професійними аналітичними модулями на зразок ProZorro» - зазначив Дмитро Живицький, керівник апарату Сумської облдержадміністрації.

Також Дмитро Живицький розповів про повну готовність усіляко підтримувати проект сайту Wiki Liky та пообіцяв сприяти  забезпеченню уніфікувати форму подачі інформації для сайту, який незабаром стане частиною нового веб-порталу обласної адміністрації.

Захід відбувся за підтримки Програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».

Ольга КАРПЕНКО