Неділя, 28 травня 2017 18:58

Яким має бути наставництво в Україні?

25 травня 2017 року відбулося засідання фокус-групи для зацікавлених державних та громадських організацій соціального спрямування. Метою його було сформувати експертну оцінку ситуації у сфері надання соціальних послуг і виробити спільний план дій щодо впровадження інституту наставництва в Сумській області.

Тема ця актуальна для суспільства загалом, а сьогодні актуальність загострилася з огляду на те, що Кабінет Міністрів України, відповідно до частини чотирнадцятої статті 171 Закону України „Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування” проекти Положення про наставництво і  Типового договору про наставництво. Наскільки вони відповідають реальним потребам сучасності та є життєздатними, говорили на зібранні.

Також було обговорено  проект ГО «Калинове гроно» «Впровадження інституту наставництва щодо захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в Сумській області» та шляхи його реалізації.

Учасники зібрання прийняли спільне рішення про необхідність створення Координаційної ради за участі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Служби у справах дітей, Управління освіти і науки, громадських організацій та інших зацікавлених сторін для впровадження інституту наставництва в Сумській області.