Понеділок, 29 травня 2017 04:41

Температура бізнесу 39,9. Хто винен?

25 травня 2017 року  в приміщені  Конгрес-центру  Сум ДУ відбувся «круглий стіл» із такою назвою, ініційований Коаліцією малого і середнього бізнесу Сумської області.

Участь у заході взяли представники Головного управління ДФС в Сумській області, Сумської міської ради, обласної ради, представники бізнес-спільноти Сумщини з Лебединського, Недригайлівського, Путивльського, Буринського, Охтирського, Білопільського, Роменського, Сумського районів та міста Суми.
Було проведено ретельний аналіз стану малого та середнього бізнесу на Сумщині після отриманих бізнесом податкових та інших законодавчих новацій; визначено, що змінилося та вплинуло на розвиток бізнесу за час діяльності Кабінету Міністрів під керівництвом Володимира Гройсмана.

Коментар щодо прийнятих рішень від Кабінету Міністрів України та їх впливу на стан бізнесу надав народний депутат Олександр Сугоняко за допомогою телефонного зв’язку. Він зазначив, що розгляне усі рішення, прийняті учасниками «круглого столу», і готовий ініціювати подання проектів законодавчих актів на розгляд Верховної Ради України.

Своїми думками поділилися представники малого та середнього підприємництва, які працюють у торгівельній сфері, ресторанному та готельному, будівельному, рекламному бізнесі; сільгоспвиробники, виробничники. Усі вони зазначали різке падіння фінансових надходжень, високий податковий тиск, відтак багато підприємців не бачать сенсу у подальшому залишатись підприємцями та мають намір згортати свої підприємства.
Заступник Сумського міського голови Ольга Волошина розповіла про розпочату активну роботу з ліквідації незаконної торгівлі в центрі міста Суми як один із чинників антимонопольної роботи в інтересах легального бізнесу.
Представник департаменту ресурсних платежів Катерина Боженко розповіла про розпочатий Сумською міською радою проект із надання фінансової допомоги підприємцям-виробникам для погашення кредитних відсотків.

Головним висновком проведеного зібрання є те, що Кабінет Міністрів України взяв курс на потужне пригнічення стану малого та середнього бізнесу. Усі прийняті закони та рішення КМУ направлені на посилення податкового, адміністративного, контролюючого тиску на представників МСБ та приймаються в інтересах «великого» бізнесу. Це було чітко визначено за допомогою проведеного аналізу, який показав, що в 2016 році по відношенню до 2015 року податкове навантаження для ФОП збільшилося на 58 % та для юридичних осіб на 48%. Залишається лише здогадуватись, настільки такий тиск збільшиться в 2017 році та до чого може привести така дискримінізаційна політика.