Вівторок, 20 червня 2017 11:56

Міські та обласні бюджети – під пильною увагою експертів

16 червня 2017 року у приміщенні Сумського прес-клубу відбувся круглий стіл «Моніторинг державних закупівель. Порівняльний аналіз бюджетів міських та обласних міських бюджетів», де були підбиті підсумки реалізації проекту «Експертне співтовариство північно східної України проти корупції в бюджетній сфері» за участю громадськості та експертів ГО «Бюро аналізу політики».

У ході обговорення експерти обсудили підсумки річної діяльності по моніторингу досліджень державних закупівель та про виявлені недоліки під час проведення тендерних процедур у восьми областях України.

Також окрема увага була приділена дослідженням, які стосуються процесів формування місцевих (обласних та міських) бюджетів. Експерти закцентували увагу на тому, як саме змінилися місцеві бюджети після фінансової децентралізації і що саме, тобто здобутки чи навпаки, після цього отримали громади.

«В підсумку слід зазначити , що зміни до зміни проваджені Урядом дозволили зробити вагомий ривок у наповненні місцевих бюджеті. Наприклад, освітня та медична субвенції значно збільшили видаткову частину усіх міст обласного підпорядкування, - зазначив керівник Бюро аналізу політики Олег Очкалов, - Якщо брати конкретні цифри щодо надходження коштів до місцевих бюджетів, то вони здебільшого дорівнюють троєкратному зростанню у порівнянні з часами до прийняття відповідних реформ. Водночас треба зазначити, що від початку існування незалежної держави органи місцевого самоврядування не мали такого потенціалу надходження та використання бюджетних надходжень».

«За останній період було досліджено 16 бюджетів, а саме 8 обласних та 8 міських, а саме міст, які є обласними центами. Всі вони надруковані наочним окремим виданням та є у вільному доступі на веб-порталі організації» - зазначила експерт Наталія Орлова.

Бюро аналізу політики – громадська організація, яка вже 5 років слідкує за тендерними та безтендерними закупівлями у восьми областях Східної України в рамках проекту «Експертне середовище Східної України проти корупції у бюджетній сфері». Таку можливість організація має за рахунок фінансової підтримки фонду «National Endowment for Democracy». За цей час проведено понад 500 досліджень щодо корупції, які стосуються використання державних коштів у різних сферах. Проект націлено на мінімізацію корупції у процесі державних закупівель шляхом формування експертного середовища з числа громадських діячів, журналістів-дослідників, фахівців-економістів.

Проект «Экспертное сообщество Восточной Украины против коррупции в бюджетной сфере» реалізується Сумською обласною громадською організацією «Бюро аналізу політики» за підтримки The National Endowment for Democracy (NED) USA – Національний Фонд Підтримки Демократії (США). Діяльність проекту поширюється на територію Черкаської, Дніпропетровської, Сумської, Харківської, Полтавської, Чернігівської, Миколаївської та Херсонської областей.

Прочитано 1036 разів