П'ятниця, 29 грудня 2017 09:35

Влада та громадськість сіли за стіл переговорів, аби налагодити ефективну комунікацію з родинами АТОвців

28 грудня у Сумському прес-клубі відбувся круглий стіл на тему: «Перспективи правової підтримки учасників АТО Сумщини». Представники громадських організацій та службовці Сумської ОДА обговорили найбільш актуальні проблеми, з якими сьогодні стикаються родини учасників бойових дій, та намітили шляхи налагодження конструктивного діалогу.

Керівник проекту «Правова підтримка учасників АТО та членів їх сімей у 10 новостворених громадах Сумської області» Дар’я Приходченко розповіла про основні проблемні питання учасників АТО сільської місцевості, які виникали під час його реалізації. Переважно ці питання стосувалися забезпечення земельними ділянками, твердим паливом, отримання пільг на харчування дітей у освітніх закладах та медичне забезпечення. Дарья Приходченко наголосила на актуальності та необхідності подовження роботи, яка направлена на підвищення правової обізнаності учасників АТО та членів їх сімей.

Одним із важливих і вже реалізованих кроків стало укладання Меморандуму «Про подальшу співпрацю у сфері правої обізнаності учасників АТО і членів їх сімей» між ГО «Учасники АТО Сумщини» та обласним департаментом соцзахисту населення, – зазначила Дар’я Приходченко. Керівник проекту також зазначила, що наразі створено ініціативні групи із учасників АТО, які вже працюють над удосконаленням механізмів соціальної підтримки АТОвців. Крім того вона озвучила очікування громадської організації стосовно підтримки даного проекту з боку обласної влади у 2018 році.

У свою чергу, місцеві чиновники розповіли про можливості залучення коштів на реалізацію програм правової підтримки учасників АТО та членів їх сімей з обласного бюджету. Начальник управління молоді та спорту Сумської ОДА Дмитро Лантушенко наголосив, що сьогодні Сумщина, є лідером державної політики у контексті співпраці з громадськими організаціями. «Це підтверджується і кількістю проектів, які ми реалізуємо протягом року в області, і рівнем фінансування громадських організацій, які ми фінансуємо у рамках конкурсу молодіжних проектів, – зазначив посадовець. – Громадські організації, які опікуються учасниками АТО, можуть реалізувати проекти, спрямовані на формування громадянської позиції і національно-патріотичне виховання молоді в області, тому їх участь у конкурсі проектів має бути беззаперечною».

Директор департаменту соціального захисту населення Сумської ОДА Михайло Дубровський акцентував, що одним із основних пріоритетів роботи департаменту, є і залишається – допомога та підтримка сімей учасників АТО. «АТОвці звертаються з різними проблемами і наше завдання – всіляко сприяти у їх вирішенні. Велике значення у нашій роботі має спільна діяльність з інститутами громадянського суспільства. У 2017 році департаментом проведено конкурс з надання послуг психологічної реабілітації учасників АТО і членів їх сімей. У наступному році планується подальша співпраця з громадськими організаціями учасників АТО», – підкреслив директор департаменту соцзахисту.

Громадська організація «Учасники АТО Сумщини» за підтримки Програмної ініціативи «Громадські ініціативи нової України» Міжнародного фонду «Відродження» реалізує проект, в рамках якого надається правова підтримка учасникам АТО та членам їх сімей у 10 новостворених громадах Сумської області.