Понеділок, 02 липня 2018 07:44

Підведено підсумки моніторингу дотримання антикорупційного законодавства депутатами Сумської міськради

Представники громадської організації «Ліга захисту» презентували результати моніторингу декларування майна, доходів та врегулювання конфлікту інтересів депутатами Сумської міської ради.

Під час реалізації проекту «Атестація місцевих депутатів», який реалізовувати громадські організації із 12 областей України, було проведено моніторинг дотримання норм врегулювання конфліктів інтересів депутатами Сумської, Дніпровської, Івано-Франківської, Краматорської, Львівської, Полтавської, Одеської, Рівненської, Харківської, Херсонської, Черкаської та Чернівецької міських рад. Було проведено аналіз даних із відкритих реєстрів, а також аналіз відповідності декларацій обранців.

Можливі порушення з боку депутатів були виявлені у депутатів Івано-Франківської, Краматорської, Сумської та Херсонської міських рад. Зокрема, щодо депутатів Галаєв, Калініченко, Липова і Косяненко Одеська обласна організація «Комітет виборців України» звернулася в Національну агенцію з питань запобігання корупції та Національну поліцію з повідомленнями про можливі порушення з боку цих обранців. Із Нацагенції з питань запобігання корупції надійшла відповідь, що дані про можливе порушення з боку вказаних депутатів перевіряються.

Щодо Світлани Липової була отримана відповідь з Нацполіції, що депутата неможливо притягти до відповідальності, бо строки притягнення згідно ст. 38 КУпАП сплинули. Повідомлення щодо інших сумських обранців з боку нацполіції лишилися без відповіді.

Більш детально з приватними інтересами депутатів Сумської міської ради можна ознайомитися тут.

Громадська кампанія з “Атестації депутатів місцевих рад” започаткована Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» та реалізується в партнерстві з громадськими організаціями з інших областей України. Антикорупційний компонент Атестації депутатів місцевих рад реалізується в рамках проекту ООО ВГО “Комітет виборців України” “Доброчесні місцеві депутати” за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії. За реалізацію ініціативи в Одеській області відповідає Одеська обласна організація ВГО "Комітет виборців України".