П'ятниця, 18 листопада 2016 13:22

Платформа volonter.org запрацювала: більше сотні активістів і десятки волонтерських проектів

Більше сотні волонтерів, активістів та громадських організацій вже користуються сервісом volonter.org для реалізації власних ідей та ініціатив. Волонтерську платформу для пошуку безкоштовної допомоги запустили місяць тому в режимі public beta. Уже сьогодні сайт працює в повноцінному режимі. Зареєстровано два десятки проектів, до яких уже долучаються волонтери та активісти.

За словами засновника проекту Анатолія Мазарчука, платформа volonter.org - це перший в Україні інструмент, який допоможе громадським ініціативам знаходити для своїх проектів волонтерів, а волонтерам - допомагати у реалізації проектів своїми знаннями та уміннями.

“Більше двох років тому ми з командою запустили сайт Герої АТО, на якому систематизували інформацію про поранених бійців, яка була на той час в он-лайні. Спілкувались із великою кількістю волонтерів і зрозуміли, що для побудови горизонтальних зав’язків у волонтерському середовищі і максимально ефективного пошуку допомоги часто не вистачало існуючих інструментів. Тоді виникла ідея створити сайт volonter.org, на якому активісти зможуть публікувати власні проекти і описувати, яка волонтерська допомога їм потрібна, а волонтери зможуть знайти ті ідеї, в реалізації яких їхні знання, уміння чи вільний час будуть корисні”, - розповідає Анатолій Мазарчук, голова громадської організації “Центр спияння волонтерському руху “Волонтер.орг”  

У рамках презентації, яка пройшла 6 жовтня у приміщенні Американського дому, засновники продемонстрували механізм роботи сайту.

Так, усі користувачі сайту під час реєстрації вибирають для себе статус: волонтер, громадська організація чи громадський активіст. Волонтери можуть обирати проекти за містом чи тематикою. Або перегляньте усі, які зараз активні і де потрібна допомога. Обирати ті організацій чи тих активістів, кому вони довіряють, підписуватись на їхні оновлення та завжди бути в курсі, коли їм треба волонтерська підтримка.

Громадські організації чи активісти створюють проекти, де збирають людей на заходи, шукають спеціалістів, які зможуть допомогти, обговорюють внутрішні завдання і плани. У користувачів є спеціальний чат, де можна обговорювати деталі проектів.

Зараз на сайті є 20 категорій для створення та пошуку проектів: від допомоги армії та урбаністики до захисту прав дітей та туризму. Їх список буде збільшуватись у залежності від запитів волонтерів.

“У кожного з нас народжуються геніальні ідеї. Якісь із них ми можемо реалізувати самостійно, а інколи для того, щоб проект змінив цей світ, нам треба допомога. І ми шукаємо волонтерів. Ми пишемо про це у соцмережах, запитуємо у друзів, чи мають вони вільний час, щоб допомогти? Ми пишемо листи і шукаємо людей, які допоможуть не за гроші, а просто через те, що поділяють наші погляди і хочуть, щоб наша ідея отримала шанс на життя. Саме для того, щоб люди із визначними ідеями і задумами знаходили допомогу, а волонтери мали можливість віднайти проекти, де їхні уміння чи час будуть корисними, ми створили платформу volonter.org”, - резюмує Анатолій Мазарчук.

Проект було реалізовано громадською організацією Центр спияння волонтерському руху “Волонтер.орг” за фінансової підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Погляди учасників заходів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Сторінка у Facebook: www.facebook.com/Volonter.org

YouTube канал: https://youtu.be/_H3MmM5TpMU