П'ятниця, 18 січня 2019 04:01

Маєш ідею? Продай на ярмарку! Реєстрація до 31 січня

Відкритий «Ярмарок соціальних ініціатив» відбудеться на початку весни - 1 березня. Домовленості про цей спільний захід досягли на робочій зустрічі керівник громадської організації «Сумське громадське коло» Ніна Чернявська та керівник апарату Сумської обласної державної адміністрації Дмитро Живицький.

Ярмарок – один із основних заходів проекту «Зростаємо разом!», що реалізується «Сумським громадським колом». Його метою є сприяння розвитку громадянського суспільства у дев′яти обраних районах Сумщини - Ведикописарівському, Краснопільському, Кролевецькому, Лебединському, Недригайлівському, Путивльському, Сумському, Тростянецькому та Шосткинському. Для цього експерти організації провели ряд навчань місцевих активістів. Та головне – не лише розповісти, як щось зробити, а й допомогти це зробити. Офіційною мовою кажучи, після заходів громадянської освіти  потрібно певний час здійснювати організаційний супровід діяльності активістів: допомогти знайти шляхи взаємодії з владою; підказати, як знаходити ресурси для фінансового забезпечення своїх проектів і загалом – для менеджменту, що дасть ефект у діяльності. Партнерство з владою за проведення такого заходу є важливим, і відтепер це партнерство є.
«Звичайно, ярмарки соціальних ініціатив – захід не новий. Але, згодьтеся, часто він інціювався або самою владою, або великими ГО. Нам хочеться вивести на сцену нових гравців соціального життя області –  ті організації, що існують далеко від обласного центру, – говорить Ніна Чернявська. –  Ми проводили навчання з ними і вже виявили чимало цікавих ініціатив, автори яких просто не знали, як діяти, аби реалізувати свої задуми на благо місцевих громад».
Саме тому основними учасниками ярмарку стануть громадські об′єднання – бенефіціарії проекту. Хоча до участі запрошуються всі представники громадського сектору, звичайно – представники влади, ЗМІ. Планується презентувати не менше 18 нових проектів.
«Для нас важливо розвивати ініціативу в районах, сьогодні особливо – у об′єднаних територіальних громадах, – наголосив Дмитро Живицький. – Тому подібні заходи потрібні. А оскільки ініціатори пропонують провести ярмарок на конкурсних засадах, то, сподіваюся, влада знайде можливість підтримати три проекти-переможці, спрямовані на розвиток місцевих громад».
Дмитро Живицький прийняв пропозицію очолити журі конкурсу. Імена інших його членів «Сумське громадське коло» ще не повідомляє – триває процес погоджень на таку участь.
А от громадські активісти можуть не чекати, – вибирати свої кращі ініціативи, оформляти їх та пропонуватися на участь у ярмарку. Для цього потрібно звернутися до ГО «Сумське громадське коло» за телефонами 095 78 29 639, 066 06 83 599 або на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  чи на сторінку в Facebook «Сумське громадське коло»  до 31 січня.