Понеділок, 27 листопада 2017 14:10

Чи будуть активісти у децентралізації?

Прес-конференція на тему «Можливості і виклики для міських громад в умовах реформування місцевого самоврядування. Формування моделі подолання пасивності громад міст обласного значення щодо їх участі в процесі реформування влади в Україні» відбулася у Сумському прес-клубі.

Організатори заходу –  Полтавський обласний благодійний фонд «Фонд розвитку громад «Ініціатива» (м. Полтава), ГО «Інтелект Сумщини» та кафедра  управління Сумського державного університету  – у рамках проекту «Посилення спроможності організацій громадянського суспільства у регіонах України впливати на органи державної влади та місцевого самоврядування з метою прискорення реформ» презентували своє дослідження.
Стосується воно важливого сьогодні процесу – реформи з децентралізації влади. Спрямована на зміну адміністративно-територіального устрою, реформа викликає неоднозначне сприйняття в українському суспільстві. Одним з ризиків такого ставлення до об’єднання може стати створення територіальних громад міст і прилеглих територій без активного залучення депутатського корпусу та активу громад міст, а лише процедурними інструментами.
Задля з’ясування перспектив реформування місцевого самоврядування в Сумській та Полтавській областях протягом 2017-го року і було реалізовано дослідження ситуації щодо участі міст обласного значення в реформі з децентралізації влади, вивчено думку депутатів та працівників виконкомів міських рад щодо включення до цього процесу. Результати дослідження представили на прес-конференції  доцент кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Сумського державного університету, кандидат політичних наук,   член Всеукраїнської Асоціації «Європейських студій» Андріана Костенко; асистент кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Сумського державного університету Анна Борисова; доктор економічних наук, завідувач кафедри управління Сумського державного університету Олександр Теліженко.

 

тер громади

децентр 2

 

Проект «Посилення спроможності організацій громадянського суспільства у регіонах України впливати на органи державної влади та місцевого самоврядування з метою прискорення реформ» впроваджується ГО «Центр політико-правових реформ» та фінансується Програмою МАТРА Посольства Королівства Нідерландів в Україні.