
Блоги (62)
Увесь час натрапляю на більші чи маленькі дискусії про те, як же називати оту сарану, яка насунула на Україну. Варіантів є немало: орки, русня, мордорці, рашисти, тварі, суки, тварини, нелюди… Інші назви не цитую, бо…
Сьогодні спостерігала дивне явище, яке, можливо, пояснять розумніші й ученіші люди. Багато хто бачив той чорний стовп диму після вчорашнього обстрілу, правда? Якщо не безпосередньо, то на відео. Я дивилася з вікна. Щастя, що був мороз, що було сонячно, а не хмарно, – дим піднімався вгору, а не повз землею до вікон навколишніх будинків.
«Чому не можна погрожувати журналістам? Що, іншим погрожувати можна, а їм ні? Вони що, особливі?» Іноді доводиться таке чути. Ні, звичайно, погрожувати людям інших професій теж не можна. Але так, журналісти – особливі. Саме в силу своєї професії і функції в суспільстві, яку вони виконують.
Чим порадував та засмутив журналістів Сумщини 2021-й рік
Автор Захарченко ОлексійАктивізація робочих груп із захисту прав журналістів, ротації серед керівництва телеканалів, спроба виселення радіо, підпал інформаційної агенції та конфлікт місцевих активістів із журналістами-пропагандистами – таким запам’ятається 2021 рік для представників медіа-сфери Сумської області.
Чи захистить журналістів Національна спілка журналістів?
Автор Захарченко ОлексійВ українській медіасфері давно існує проблема відсутності дієвого професійного об’єднання журналістів. Тобто організації, яка б об’єднувала більшість (або хоча б значну частину) професійних журналістів, була незалежною та дбала б про інтереси журналістської спільноти.
Неоднозначний конфлікт у Сумах: «активісти» проти «журналістів»
Автор Захарченко Олексій30 жовтня у Сумах сталася нетипова для регіону подія: відбулася сутичка між активістами «Правого сектору» та телеканалу «Наш». Нетипова з тієї причини, що представники медіа в області вже давно не потрапляли в подібні ситуації, і Сумщина є однією з найспокійніших областей щодо перешкоджання професійній діяльності журналістів.
Більшість сумських медіа є абсолютно непрозорими
Автор Захарченко ОлексійНайбільш популярні сумські засоби масової інформації показали дуже низькі показники прозорості відповідно до методології Інституту масової інформації. Лише два з п’яти проаналізованих сайтів телеканалів та два з десяти інформаційних сайтів відповідають рівню «прозорість» та «абсолютна прозорість», решта – «непрозорі» або «абсолютно непрозорі».
(Не)зручність доступу до публічної інформації у Сумах
Автор Захарченко ОлексійПраво на доступ до публічної інформації є одним із основних дієвих інструментів отримання необхідної інформації в Україні. І хоча відповідний закон, який надає це право, не містить розбіжностей між правом на інформацію журналістів і правом на інформацію інших осіб, користуються ним здебільшого саме журналісти. Власне, через професійну необхідність, адже робота журналіста – це робота з інформацією.
Дуже рідко зберігаю письмові роботи студентів. І тому, що їх назбиралося б забагато; і тому, що щось, варте зберігання, трапляється нечасто.
Коли не стало Івана Бондаренка, зразу згадала, що його робота десь є серед викладацьких паперів, хоч уже минуло сім років, як Ваня здав це студентське завдання за темою «репортаж».
«Неофіційні» журналісти: як сумські онлайн-медіа працюють в умовах відсутності правового статусу
Автор Захарченко ОлексійНевизначений правовий статус інтернет-ЗМІ породжує ряд проблем для журналістів цих ЗМІ. По-перше, через те, що на журналістів інтернет-видань не поширюється законодавство щодо традиційних ЗМІ, вони не мають усіх прав і гарантій, пов’язаних з професійною діяльністю. Зокрема, що стосується доступу до інформації, можливості відвідувати офіційні заходи тощо. По-друге, ця невизначеність створює можливість появи серед інтернет-ЗМІ видань, які своєю діяльністю дестабілізують роботу всього середовища – адже відсутність правового статусу на практиці означає безкарність.
Детальніше ...
Право на доступ до інформації треба захищати. Досвід Шостки
Автор Захарченко ОлексійСитуація зі свободою слова і, зокрема, з доступом журналістів до інформації в Сумській області вже кілька років є ледве не ідеальною. Чиновники практично завжди вчасно дають відповіді на інформаційні запити. Практика обмеження доступу журналістів до офіційних заходів (сесій, засідань комісій тощо), як це було в інших регіонах, не застосовувалася.
Розумію – фото тут геть не святкове. Але безпосередньо повʹязане з професією, хоча далеко не всі нині діючі повірять.
Як сумські журналісти-розслідувачі здобувають інформацію в умовах «ігнору»
Автор Захарченко ОлексійЦьогоріч у травні виповнилася десята річниця набрання чинності Закону України «Про доступ до публічної інформації», який став необхідним інструментом з реалізації права на свободу інформації. Хоча закон не встановлює окремого порядку доступу до публічної інформації для журналістів, саме журналісти-розслідувачі використовують доступ до публічної інформації як інструмент щоденного вжитку.
Неінтервʹю, інтервʹю та чому їх хочеться чи не хочеться читати
Автор Федорина АллаЗакінчився цьогорічний конкурс «Честь професії», оголошені переможці, тож можна трішки повернутися до «кухні» та поговорити про конкурсні роботи.